Misszió útjai/formái/módszerei gyülekezeteinkben

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Dancs Róbert

2010-01-07 - 11:05

Köszönöm Tibor, hogy belinkelted a folytatást. Egy nap eltolássa akartam én betenni, hogy ne üsse le az elejét. :D

Az adminnal (Ferenccel) tegnap pont erről beszélgettünk...

Maksai Attila

2010-01-06 - 18:55

"Okosak, mint a galambok..." :D Ez tetszik! Galambok pont az ablakom alatt laknak, és már 1000X elmondtam nekik, h hajnalban ne verjenek fel, de hát... Legalább szelídek azért! És ez az apró kiragadott részlet (pont Jézus szavának tévesztése) úgy valóban jellemzi az egész cikk mikéntjét. Na jó, nem vitatkozom. Csak halk kérdés: a munkácsi honlapba beleborzonganak izgalmukban a "külsősök", akik látják? :)

Szimkovics Tibor

2010-01-06 - 15:49

Van már folytatása is: Milyen honlap kell egy gyülekezetnek?

http://www.apcsel29.hu/series/milyen-honlap-kell-a-gyulekezetnek/



P.S.: Érdekes a figura, aki leirkálja ezeket, nem igazán van rálátása egy átlagos gyülekezet webszerkesztési és fenntartási lehetőségeire. Ámbár az utolsó mondat tetszik: "egy igazán jó gyülekezeti honlaphoz jó gyülekezet is kell, különben az egész nem több egy hamisan csillogó reklámnál…"



Jó olvasgatást!

Dancs Róbert

2010-01-06 - 10:24

A következőkben egy nagyon jó írást közlök, amit neten találtam:

Dancs Róbert

2010-01-06 - 10:08

11 nagyszerű ok arra, hogy még véletlenül se menjek el a gyülekezetedbe, miután megnéztem a honlapodat…



Milyen honlap kell a gyülekezetnek? / 1.



Naszóval, akkor írjunk egy anti-postot: milyen honlap kell, ha távol akarjuk tartani az “idegeneket” a gyülekezetünktől? (Nem akartam túl hosszú listát, ezek csak amolyan kedvcsinálók…)



1. Nehogy elmondd, mi fog történni a gyülekezetben vasárnap!!! Hogy miről fog szólni az igehirdetés, lesz-e valami különleges, valami egyszeri esemény, valami, ami megragadja a figyelmem, amiért érdemes lesz elmenni… Bőven elég valamiféle általános programajánló, hogy istentisztelet vasárnap 10-től – de semmi konkrét, semmi érdekes, motiváló, inspiráló…



2. Mutass egy képet az épületedről. Elvégre az a legfontosabb, az épület – hisz AZ az egyház!!! Ha van olyan kép, ami belülről is ábrázolja a templomépületet vagy imaházat, akkor mindenképpen üres legyen a terem, úgy jobban látszanak a berendezési tárgyak, nem zavarja a képet a sok ember…



3. Legyen rengeteg virág, galamb, tűz, kereszt – és természetesen minél több szín a honlapon! Minél több keresztény szimbólum, annál jobb!!! Lehetőleg animált gif-ek (izgő-mozgó kis grafikák), az a legtutibb!



4. Egy szuper intro a honlap előtt…!!! Lehetőleg minél kisebb betűkkel kiírva, hogy „Intro átugrása” vagy ilyesmi… Minél tovább tartson azt az információt megszereznem, amire valójában kíváncsi vagyok – persze így több időt töltök a honlapodon! Ez is valami… És hogy a keresők nem látnak szinte semmit az intró miatt a nyitólapból (mert azt értelmezik annak) – sebaj, úgyse az a fontos, hogy a keresők ránk találjanak!



5. Rengeteg fénykép! Az mindig jó! Nem baj, ha amatőr képek, ha totál rosszak a beállítások, nincs kompozíció, kicsi a felbontás, sőt, még az is elmegy, ha el van méretezve a kép, és az arányok sem stimmelnek…! Ezek nem lényegesek, elvégre nem ezek a fontosak, hanem a lelki dolgok!!! És így legalább mindenki szolgálhat, ha mással nem is, legalább pár fényképpel…



6. Sorolj fel minden egyes szolgálatot, ami csak a gyülekezetedben valaha is elindult. Lehetőleg a vezetők nevével, fényképével, hosszú és részletes, és természetesen gazdagon illusztrált leírásokkal, hogy biztosan a gép előtt tölthessem a következő fél napot! Mert úgyis mindent átolvasok.



7. Bosszantó részletek… hogyan majd találok oda kocsival vagy tömegközlekedéssel (nagy vagyok, majd megnézem a guglimapson), parkolás (vasárnap úgyse kell fizetni), mi lesz a gyerekeimmel (legfeljebb végigülik mellettem a kétórás istentiszteletet), meddig fog tartani (viszek hidegélelmet a biztonság kedvéért) stb. stb.



8. Feltétlenül legyen egy kép a nyitólapon a pásztorról és a feleségéről! (Öltöny, nyakkendő!!) Elvégre miattuk megyek oda! És természetesen szeretném azt is tudni, hol és mikor diplomázott, hány éve lelkészkedik és az is döntő szempont, hogy hívják a gyerekeiket. Ezen múlik, hogy elmegyek-e a gyülekezetbe vasárnap, vagy sem…



9. Rengeteg link! Az fontos. Ebből is látszik, mennyire kompatibilisek vagyunk, mekkora kapcsolatrendszerünk van, mennyire benne élünk az online világban! Minél több a link, annál jobb a honlap! Vagy nem?!



10. Igevers. Természetesen a János 3,16. Ez elmaradhatatlan alapeleme minden valamirevaló gyülekezeti honlapnak!!



11. Legyen a honlapon egy rakás irreleváns, oda nem illő információ! Például naptár, tele névnapokkal. Google hirdetések, az se baj, ha esetleg cipőáruház hirdet, vagy bármi más… Esetleg az ingyen honlapszolgáltatónk reklámsávja… Ebből is látszik, mennyire sokszínűek vagyunk!



- - - - - - - -



Huhh, na jó, elég ebből!!!



Az a szörnyű az egészben, hogy rákattintottam az x felekezet.lap.hu oldalra, és elkezdtem egymás után megnézni a gyülekezetek honlapjait. És mindegyik gyülekezet után írtam egy pontot ebbe a listába…



Nem, ez a post nem arról szól, hogy gagyizzuk le a gyülekezetek honlapjait! Senki ne értse félre!! Hanem arról, hogy van egy kommunikációs csatornánk, amit arra kellene használnunk, hogy a Krisztust nem ismerő, gyülekezetbe nem járó embereket valahogy rávegyük arra, hogy adjanak nekünk egy esélyt bebizonyítani, hogy 21. századi, valóságos, igényes, hozzáértő, érdekes, motiváló, dinamikus hívő emberek vagyunk, az istentiszteleteink, a gyülekezeti életünk is inspiráló, sokszínű, aktuális, hiteles, felpezsdítő, és ha valaki eljön hozzánk, akkor nem kell attól félnie, hogy valami elavult, életidegen, korszerűtlen, unalmas kereszténység vár rá.



Megmondom, mi a legnagyobb baj ezekkel a gyülekezeti honlapokkal. Az, hogy nem hozzák el a szörfölőket a gyülekezetbe! Hogy még ha meg is nézi valaki az ilyen honlapokat, nem villanyozódik fel, nem borzong bele a kíváncsiságba, hogy te jó ég, én mindenképpen ott akarok lenni a következő hétvégén, el akarok menni, meg akarom ismerni őket, ezt meg akarom nézni magamnak – mert ez nagyon király!!!



Ez az az érzés, ami ma megmozgatja az embereket. Ha már honlapot csinálunk, ha már felvállaljuk, hogy mutatunk egy képet magunkról – akkor ne legyünk dilettánsak! Hozzuk ki ebből a lehetőségből a lehető legtöbbet! Ha már szolgálunk – hiszen egy gyülekezeti honlap is szolgálat, és egyre fontosabb szolgálati és missziós terület!!! – akkor csináljuk rendesen! Legyünk hozzáértők, tanuljunk, fejlődjünk, képezzük magunkat, dolgozzunk meg érte, legyünk profik!!! A Sátán iszonyú jól promótálja magát! Isten népe pedig… hát inkább ezt hagyjuk!



Vajon amikor Jézus azt mondta, hogy „legyetek okosak, mint a galambok, ravaszak, mint a kígyók”, vagy amikor a hamis mammonnal is lehet barátokat szerezni, és ez dícséretes a szemében – akkor nem gondolhatott akár ilyesmire is (kétezer év távlatában persze)?!



Lesz ennek folytatása. Nem véletlenül, persze. Nagyon komoly szemléletváltásra van szükség ahhoz a magyar kereszténységben ahhoz, hogy legyen értelme nekünk az interneten egyáltalán jelen lennünk. Mert amíg ezt csak ilyen színvonalon tudjuk tenni, „ekkora” hatékonysággal – addig elhibázunk és kihasználatlanul egy nagyszerű lehetőséget, és ezt is átengedjük a gonoszság ezernyi megnyilvánulásának. Ez pedig – úgy érzem – több mint hiba – ez talán már bűn!





Forrás:

http://www.apcsel29.hu/2010/01/04/11-nagyszeru-ok-arra-hogy-meg-veletlenul-se-menjek-el-a-gyulekezetedbe-miutan-megneztem-a-honlapodat%E2%80%A6/

Dancs Róbert

2009-11-10 - 13:37

Bereg megyel lelkészeknek!



A Bereg megyei Missziói Munkaterv formanyomtatványa helyesen tördelt pdf-ben és Word-ben szerkeszthető formában is letölthető a munkácsi gyülekezet weblapjáról. (Legalsó gomb!)



www.refmunkacs.try.hu



A dokumentumba hibajavítások is történtek. Ezt használjátok. Szanyi György tiszteletessel egyeztettem.



(Sajnos csak ehhez van hozzáférésem, nem tudom elintézni, hogy a kerületi honlapra most hamarjába felkerüljön.)

Dancs Róbert

2009-07-03 - 22:43

Sajnos hozzászólás eddig nem érkezett az általam elindított témához, de azért én csak folytatnám tovább. (Meggyőződésem, hogy rengetegen olvassák, csak nem szólnak hozzá.)



___________________________________________________





Nagyon rá van építve a missziónk a nyomtatott irodalomra (traktátusok, újságok, gyülekezeti újságok, könyvek stb.) Ma találtam egy írást, ami elgondolkodtatott. Ha igazak az alábbiak, akkor jó lenne más dologra is hangsúlyt tenni, nem csak az írott misszióra. Jó lenne közösen fórumozni arról, hogy milyen területek vannak még...

Ezek a tények, beidézem ide:



Tudta, hogy az átlag magyar ember naponta 13-17 percet olvas összesen (folyóiratot, szórakoztató irodalmat, mindent!)? -



Tudta, hogy a felnőtt lakosság kb. 90%-a egyetlen szakkönyvet sem olvas el egy év alatt? (Tartalmas, szakmai vagy személyiségépítő könyvet, elejétől a végéig!)



Tudta, hogy kortársaink közel 60%-a az iskolái befejezése után

többé egyetlen könyvet sem olvas el, ami életének minőségét, személyiségének növekedését vagy akár a szakmai karrierjét segítené?



Ön is azok közé tartozik, mint a felnőtt emberek majd 90-95%-a, akivel a közoktatási struktúra és színvonal egy életre megutáltatta a tanulást?



Keresztény emberként hogy áll a napi csendességével? Könnyű megtartania, vagy már nagyjából kívülről tudja a legtöbb áhítatoskönyv tartalmát? - Sajnos tény, hogy a legtöbb keresztény számára a hitélet talán egyik legfrusztrálóbb része a naponkénti "csendesség" megtartása.



És egy utolsó kérdés: tisztában van azzal, hogy az igazán sikeres, eredményes, helyes önértékeléssel bíró és boldog emberek (akár a missziómunkában, akár a társadalmi vagy üzleti életben) nem attól lettek azzá, akik, mert szerencsésebbek, intelligensebbek, tehetségesebbek vagy eleve gazdagabbak voltak, mint a többiek - hanem mert nagyon tudatosan megválogatják, mivel táplálják a lelküket és a szellemüket?!



És mindez természetesen nem csak a magánéletünkre vagy a szakmai fejlődésünkre van óriási hatással, hanem a bibliaismeretünkre, az Istennel való kapcsolatunkra és azon túl a szolgálatunkra, az elhívásunk kiteljesítésére is!



Forrás: http://www.apcsel29.hu/365nap/

Dancs Róbert

2009-06-16 - 14:51

Hogyan működik egy jó üzlet? Az olyan, amelyik nem csak a gyors meggazdagodásra törekszik, hanem hosszú távon értéket is akar teremteni.



Három pillére van minden értelmes munkának:



1. Fejlesztés - amikor értéket teremtek



2. Paicra vezetés - amikor ezt az értéket eladom



3. Ügyfélszolgálat - amikor a vevőimmel foglalkozok



Emögött a három sor mögött hihetetlenül nagy tudás- és tennivalóadag rejlik. De aki talpon akar maradni, különösen válságos időben, annak ezt a három pillért folyamatosan építeni, pörgetnie, újítania kell. Különben lemarad, elmarad, a konkurencia elmossa és eltűnik a piac kérlelhetetlen süllyesztőjében.



Na ennyit a nagy filozofálgatásból. Lássuk, mire jó ez a gondolat-buborék.



Van egy "termékünk": az evangélium.A legjobb termék a világon, mert



a.) az ember legnagyobb lelki szükségeit tölti be



b.) van rá 100%-os és kétezer éves és jópár tíz/százmillió fős garancia



c.) teljesen ingyenes



Van egy piacunk - méghozzá egy meglehetősen nagy célpiac!



Vannak munkatársaink, "eladóink": ezek a keresztény emberek.



És most jön a lényeg!



Mert az az igazság, hogy nem a "termékünkkel" van a baj (merthogy baj van, döglik a kereszténység, legalábbis a nyugati "keresztény" világban, azt csak az nem imseri be, aki túlnaív vagy túl demagóg!) - szóval nem a "termékkel" van a gond, az evangélium soha nem fog elsüllyedni semmiféle süllyesztőben - de a gyülekezetek igen! Talán felekezetek is, de ez most nem számít. Szóval a helyzet az, hogy felmérések alapján Európában és Amerikában egyaránt több gyülekezet szűnik meg évente, mint ahány indul. Egyre nagyobb arányú az elkresztényesedés, és van egy olyan fogalom, amit érdemes megtanulnunk, mert egyre többet hallani, és még többet fogjuk a közeljövőben: ez a POSZTKERESZTÉNYSÉG - a kereszténység utáni kor a nyugati világban.



De mindig elkalandozok.



Szóval az igazi probléma a gyülekezetekkel van, akikre Isten rábízta a "terméket" és a "szolgáltatást". Úgyhogy azt hiszem, meg kell tanulnunk ezt a három egyszerű lépést, hogy talpon maradjunk:



1. Fejlesztés - nem az evangéliumot kell fejlesztenünk, az jó úgy, ahogy van! Hanem azt, ahogyan képviseljük, kommunikáljuk, bemutatjuk. Az épületeinket, kívülről-belülről, a technikai eszköztárunkat, a retorikánkat, a kommunikációs csatornáinkat, a missziós eszközeinket és módszereinket. És mindezekhez tanulás, fejlődés, nem csak teológiai téren, hanem a kultúránk terén is! Úgy látom, a kereszténység általában jelentősen le van maradva a saját korától és kultúrájától! És ez nem azt jelenti, hogy mi másról is beszélünk, más az üzenetünk tartalma - hanem hogy szekuralizált hitünk van,és az a világ, amelyben élünk, lakunk, dolgozunk nem hasonlít arra, amiben az istentiszteleteinket tartjuk! Fejlesztés - fejlődés! Egyik kedvenc idézetem: "Ha azt hiszed,hogy megértél, akkor kezdesz el rohadni!"(Bocs, ha nyers /az igazság/!)



2. Piacra vezetés - el kell érnünkaz embereket! Én az elmúlt 15 évben, a gyülekezetek között dolgozva-szolgálva azt tapasztaltam, hogy nem az a legnagyobb baj, hogy rosszul evangélizálunk, hanem hogy nem evangélizálunk. Várjuk, hogy a megtérők repüljenek be a gyülekezetbe, mint a sültgalambok. A misszió csak néhány lelkes tag szenvedélye egy-egy gyülekezetben - és már régen nem mindenkié. El kell érnünk az embereket az evangéliummal - mert jó a termékünk, és nekik szükségük van rá! Stratégia kell hozzá,marketing, PR, ésszerűeség, tervezés, látás - mert az, hogy hívők vagyunk, nem jelenti azt, hogy már nemkell gondolkodnunk, terveznünk, kiviteleznünk sem!



3. Ügyfélszolgálat - vagyis az embereink, a tagjaink, a látogatóink nagyon-nagyon tudatos "menedzselése". Ebben is van mit tanulnunk - bár ezek mind elsősorban szemléletbeli kérdések.



Na hirtelen ennyi - nem akarok több oldalas tanulmány írni a blogba. Várok a véleményeket - kommunikáljunk! Tanuljunk egymástól!



Forrás: http://tonhal.freeblog.hu/

Dancs Róbert

2009-06-16 - 14:49

Szeretném ha ebben a fórumtopicban beszélgetni tudnánk arról, hogy milyen missziós módszereket használnak a gyülekezetekben a szolgálók. Illetve hogy melyiknek milyen áldásait tapasztalták, vagy milyen problémákba ütköztek. Illetve, hogy hogyan oldották meg a problémákat.

Elsősorban a felnőttmisszióra gondolok. Azaz, hogy a felnőtteket hogyan érjük el az evangélium üzenetével.

Jó lenne megosztani egymással tapasztalatainkat ezen a helyen.



(Természetesen nem módszerek vagy egy "recept" kérdése a misszió ügye. Kérem értsük jól a témafelvetést.)