Jézus hív
2008. May 21., szerző: AdminisztrátorIstennek az az akarata, hogy minden ember eljusson az igazság megismerésére, hogy legyen megtérés, bűnbánat. Az embernek az az akarata, hogy úgy éljen, ahogy akar. E kettő ütközik. Népünk szellemileg, erkölcsileg nagyon lesüllyedt. Tiszacsomán 5 éve épült fel a református imaház.
Korábban négy református család járt át Gecsébe istentiszteletekre. 2001-től alakult itt házi gyülekezet, amelyet az akkori esperes, Kopasz Gyula indított. 2003-ban készült el, holland testvérek segítségével, az új imaház. Így Tiszacsomán református gyülekezet alakult. Minden gyülekezet persze nem önmagáért van, hanem azért létezik, hogy Istennek evangéliumát közvetítse mások felé. Ez év tavaszán egyhetes evangelizációt szerveztek Mezőgecsében, ahol Halász Zita lelkésznő hirdette Istennek örömhírét az egybegyűltek felé. A tiszacsomai gyülekezetből első este öten utaztunk a szomszéd gyülekezetbe, másnap nyolcan, harmadnap tízen, negyed és ötödnap 19 vettünk részt az evangelizációs alkalmon. A gyülekezet tagjaiban megfogalmazódott a kérdés: nálunk, Tiszacsomán, miért nincs evangelizáció? Így döntöttünk egy anyák napi zenés imadélután mellett. Hiszen fontos ápolnunk kultúránkat, fontos odafigyelnünk édesanyáinkra, de mindezt akkor fogjuk tenni valóságosan, ha életünk ott van Isten előtt, ha az Úr törvénye legfőbb tekintély életünkben. Így elkezdtünk imádkozni e napért.
A gyülekezet tagjai személyesen hívogattak az alkalomra. A gyermekek és fiatalok is elkezdtek komolyan készülni az anyák napi zenés imadélutánra, versekkel, énekekkel, színdarabbal...
A szeretetvendégségből nagyon sok asszonytestvér kivette a részét. Olyanok is sütöttek süteményt, akik még nem tagjai gyülekezetünknek, de hisszük, hogy Isten munkálkodott szívükben.
Az imadélutánt Dávid Árpád helyi lelkipásztor nyitotta meg. Buzdító beszédében rámutatott, mennyire fontos az anya-gyermek kapcsolata. Dicsőítéssel folytatódott az alkalom, melyet az Antal házaspár vezetett. Majd gyermekeink szolgáltak. A színdarab mottója ez volt: „Hadd lássák az emberek benned a Krisztust még akkor is, amikor nem mondasz semmit!”
Kincses Margit lelkésznő szolgálatában kiemelte az igaz, istenfélő anyák szerepét a világban. Magyar népünk egyre fogy, egyre több asszony végez abortuszt, nemmel válaszolva az életre. Sámuel próféta édesanyja, Anna, nagyon buzgón imádkozott gyermekáldásért, és az Úr meghallotta imáját. Isten ma is buzgó imádságos anyákat, nőtestvéreket keres.
Az igehirdetés után a tiszacsomai gyülekezet énekszolgálata, majd szeretetvendégség következett.
Csomán egy vasárnapi istentiszteletre 25 ember jön el, erre az alkalomra 130 ember érkezett. Az ezt követő vasárnapon nem 25-en, hanem 56-an voltunk. Látjuk, ha minden egyes gyülekezeti tag szolgálni kezd, akkor közösségünk növekszik. Sokan azt gondolják, hogy az egyszerű egyháztagnak csak el kell járni a templomba, és ennyiből áll a kegyessége. A Bibliában azt olvassuk: „mert nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten ereje az minden hívőnek üdvösségére”. (Róm 1, 16)
Minden hívő testvéremet buzdítom: szolgáljunk az Úrnak örömmel, ne szégyelljük a Jézusról szóló bizonyságtételünket!
Hánykovics Leonárd
Kapcsolódó Galériák
Híreink RSS
- Életre szóló elkötelezettség
- Pünkösdi körlevél
- Kárpátaljai reformátusok az egységnapon
- Csendesdélután Csongoron
- Gyászhír
- Nyitó áhítat (Ft. Horkay László, nyugalmazott püspök)
- Kárpátaljai találkozások - Május 24.
- Anyák napi csendesdélután Nagyberegen - Anya a kereszt alatt
- Jó hír a temetőkertből
- Hiszünk az élet diadalában
- A fájdalom és a reménység hangjai
- Európai Nők Konferenciája Libanonban, a Dhour Choueir Evangéliumi Konferencia Központban
Programajánló RSS
- Nőszövetségi csendesdélután
- Kárpát-medencei Református Ifjúsági Imaéjjel
- Emlékzsinat
- Hálaadó istentisztelet Haranglábon
- Felnőtt evangelizációs hét
- Presbiteri csendeshétvége
- Megújulás éve megújuló házasságban
- Nyílt nap
- Világimanap 2024
- Bach Mindenkinek
- Virágvasárnapi csendesdélutánok Máramaros-Ugocsa megyében
- 4. Harangtörténeti Konferencia,
Kitekintő RSS
- KOEN - bemutató napok Kárpátalján
- Koen bemutatónapok
- Érted is. Érted is?
- Részvétnyilvánítás
- Köszönetnyilvánítás
- 100 éves a Kárpátaljai Református Egyházkerület
- SZAVALÓ- és ÉNEKVERSENY VALAMINT RAJZ- és FOTÓPÁLYÁZATI FELHÍVÁS IDŐPONTVÁLTOZÁS!!!
- 100 éves a Kárpátaljai Református Egyházkerület
- Kárpát-medencei protestáns teológushallgatók találkozója Budapesten
- Április 5-én temetik Répás Zsuzsannát
- Ökumenikus imahét 2023
- Hálaadó estet tartott a szeretetszolgálat (MRSZ)
Pályázatok RSS
- Megjelent a 2025. évi Erősödő Kárpát-medence Program pályázati kiírása
- FELHÍVÁS
- A Kárpátaljai Református Egyház együttműködve a HEKS/EPER Románia-val pályázatot hirdet
- A Kálvin János Református Szakkollégium a 2024/25-ös tanévben is felvételt hirdet.
- Pályázati lehetőségek
- Nagydobronyi Református Líceum - Felvételi 2024
- Felvételi lehetőség a Nagyberegi Református Líceumba
- Felvételi felhívás
- Krízishelyzetben érintettek felkarolása
- Bibliaismereti verseny 2024
- A Nagyberegi Református Líceum pótfelvételt hirdet
- A Nagydobronyi Református Líceum pótfelvételit hirdet
Aloldalainkról
- Köszönetnyilvánítás
- Köszönetnyilvánítás
- Ünnepi istentisztelet
- Bach mindenkinek
- Ungvári református énekkari találkozó 2023
- A húsvét nem valami mítosz
- Tarnóci református istentisztelet 2023 április 7 Nagypénteki istentisztelet
- Ungtarnóci református istentisztelet 2023 február 12 Héder János Cselekvő hit!
- Önkénteseink az anyaországban
hozzászólás.
Hozzászólok.