mindenféle

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Perpék István

2008-10-31 - 22:29

A sebész és a kisfiú



Egy nap a szívsebész, azt mondta az operálandó kisfiúnak:

- Holnap reggel - kezdte a sebész - ki fogom nyitni a szívedet.

- Ott fogod találni Jézust - vágott közbe a fiú.

A sebész bosszankodva felnézett.

- Fel fogom vágni a szívedet - folytatta -, hogy lássam, mennyi károsodás történt.

- De amikor felnyitod a szívemet, Jézust fogod ott találni - mondta a fiú.

A sebész a szülőkre tekintett, akik csendben ültek.

- Miután látom, hogy mennyi károsodás történt, vissza fogom varrni a szívedet és a mellkasodat, és eltervezem, mi a következő lépés.

- De ott fogod találni Jézust a szívemben. A Biblia azt mondja, hogy Ő ott él. Minden zsoltár azt zengi, hogy Ő ott él. Ott fogod találni Őt az én szívemben.

A sebésznek elege volt.

- Majd megmondom neked, mit fogok találni a szívedben, sérült izmokat, gyenge vérellátást, és elvékonyodott érfalakat fogok találni. Ez után el fogom tervezni, hogy tudlak meggyógyítani.

- Jézust is ott fogod találni, Ő ott él- mondta a fiú...

A sebész műtét után leült az irodájában, és magnószalagra vette a műtéttel kapcsolatos megjegyzéseit, gondolatait: sérült főütőér, sérült tüdőbe vezető erek, elterjedt izomsorvadás. Nincs remény a szívátültetésre, nincs remény a gyógyításra, kezelésre.

Terápia: fájdalomcsillapítók, és ágyban feküdni.

Prognózis: - itt kis szünetet tartott - egy éven belül halál.

Megállította a magnót, de még volt mit mondania.

- Miért? - kérdezte hangosan. Miért tetted ezt? Te juttattad őt ide!

Te okoztad neki ezt a gyötrelmet, és Te kárhoztattad őt korai halálra!

Miért?

És akkor az Úr válaszolt neki:

- A fiú az Én bárányom, nem terveztem, hogy sokáig a te nyájadhoz tartozzon, mert, ő az én nyájamnak tagja, és az lesz örökké. Itt az én nyájamban nem lesz fájdalom, olyan jólétben lesz része, amit te el sem tudsz képzelni. Szülei egy napon találkozni fognak vele és ~ok is megismerik a békességet és az én Nyájam gyarapodni fog.

A sebész ingerültsége meg ennél is hevesebb volt.

- Te teremtetted ezt a fiút, Te teremtetted ezt a szívet! Meg fog halni hónapokon belül. Miért?

Az Úr válaszolt:

- A fiú az Én bárányom, vissza fog térni az én nyájamhoz, amint elvégezte küldetését. Én nem azért küldtem az én bárányomat a nyájadba, hogy elveszítsem, hanem azért, hogy egy másik elveszett bárányt megmentsen.

A sebésznek csak könnyezett...



A sebész odaült a fiú ágya szélére. A szülők vele szemben ültek.

A fiú felébredt és suttogva kérdezte:

- Kinyitottad a szívemet???

- Igen - mondta a sebész.

- Mit találtál? - kérdezte a fiú.

- Megtaláltam Jézust - felelte az orvos.

Stefán Attila

2008-10-14 - 12:32

A történet egy olyan asszonyról szól, akinek álmában mindig megjelent Jézus!

Ez az asszony egy ízben elment a lelkészhez, és ezt elmondta neki, hogy ahányszor csak imádkozik, mindig megjelenik neki Jézus, és azt mondja, hogy közel akar kerülni hozzá, mellette akar lenni.

Megkérdezte a lelkészt, hogy szerinte megőrült-e, vagy lehetséges ez?

A lelkész azt mondta, hogy nem őrült meg, de hogy biztosak legyenek benne, ha legközelebb is imádkozik, és megjelenik neki Jézus, akkor kérje meg őt, hogy sorolja fel azokat a bűnöket, amiket a lelkésszel megbeszélt.

Haza is ment az asszony és minden úgy történt ahogy addig is.

Amikor visszament a lelkészhez, akkor a lelkész megkérdezte tőle, hogy mi történt, megjelent-e Jézus ismét?

Az asszony elmondta, hogy igen, ugyanúgy, mint addig. A lelkész megkérdezte, hogy megkérte-e, hogy sorolja fel azokat a bűnöket, amikért eggyütt imádkoztak az Úrhoz.

Az asszony elmondta, hogy megkérdezte.

A lelkész erre: és mit válaszolt?

Azt, hogy...."ELFELEJTETTEM"!



"Eltörlöm hűtlenségeidet mint a felleget, vétkeidet, mint a felhőt, térj hozzám, mert megváltottalak"

Ézs 44, 22

Gajdos János

2008-04-18 - 01:03

www.jezusert.com

az oldalon játszható a Legyen ön is misszionárius nevű játék, amelyet kikapcsolódás céljából mindenkinek szívesen ajánlok.

Perpék István

2008-04-17 - 09:56

http://keresztenydalok.hu/?page=3