mindenféle

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Dávid Árpád

2009-02-12 - 21:29

Kedves Tibor

Én meg pont azt látom hogy nem veszed komolyan az egészet. Bárki bármit mond meg vagy győződve a saját igazadról mint a jehovisták. Bár te biztosan ugyanezt mondanád rólunk reformátusokról. Az eljárás és törvényszerüség nem fér össze azzal az Istennel aki képes magát ezerféleképpen érthetővé tenni. Csak tudományosan gondolkozók számára (mint például te is) én sem tudok mást mondani mint Pál apostol a Római levél első fejezetében ahol a teremtett világ vizsgálatában látja minden hitetlen és kételkedő vagy kereső ember számára a megoldást. Nagy baj hogy a felnövekvő nemzedék nem látja a nagyvárosok fénye miatt a csillagok fényét ha szabad képletesen szólnom. De nem erőszak, ettől szép az egész. erővel nem lehet senkit sem kényszeriteni hogy higgyen. Isten rám a bizonyságtételt bizta. A többit Ő végzi el. ezért nem látom a te helyzetedet se reménytelennek. Aki már eljut eddig hogy kérdéseket tesz fel mert keresi az igazságot az "nincs messze Isten országától" Nekem a humanista ateizmus az emberi próbálkozás az élet értelmének és értékének keresésében, de nekem zsákutca is maradt. Mert az aki hisz az emberi humanizmusba látva ezt a világot: az vak vagy bolond.

anonimus xy

2009-02-10 - 20:47

Kedves Árpád!



Látom, Te nagyon komolyan veszed ezt az egészet! Akkor beszéljünk komolyan! Van-e valami eljárásod, ami Isten általad érzett jelenlétét objektíven kimutatná? Van-e valami eljárásod, ami az Isteni beavatkozást lehetővé teszi az ellenőrizhető fizikai, és biológia törvényszerűségek megsértése nélkül? Vagy csak a magad, és mások hitére, és fantáziájára építed az Isteni igazságot?



Neked miért lenne rosszabb, ha a felnövekvő nemzedék Istenkép nélkül nőne fel? Miben más az, aki nem az üdvösség, és az örök élet perspektívájából nézi az életet, de ugyanakkor humanista, és "csak" az emberi értékeket és a közösséget ismeri le? Miben más az, aki a személyes életéhez képest örökkévalónak tekinthető anyagiságban hisz, és annak az igazolható, az egész ismert világegyetemben egyetemes törvényszerűségeiben hisz, és persze nem tekinti személynek, akihez úgy tud viszonyulni, mint személyhez? Ha nincs túlvilág, miért sérülne az, aki nem hisz benne? Hogyan hathat a humanista ateizmus a hétköznapokra?

Nem hinném, hogy a humanizmuson (ami persze emberi mércével talán a legfontosabb, szerintem) kívül lenne dolog, amiben tudnánk egymásnak megfelelő, pontosan értelmezhető választ adni.



Másik dolog, hogy az eredendő bűn feltételezése, és különösen ezt még gyerekfejjel belesulykolni az emberbe, hát ez valahol a kereszténység eredendő bűne. Bár érthető - arra volt szüksége az egyháznak, hogy az emberek bűntudatot érezzenek, mivel akinek bűntudata van, az könnyebben irányítható azzal, ha telebeszéljük a fejét azzal, hogy mivel csillapíthatja azt a bűntudatot, amit mi plántáltunk a fejébe! A 'képlet' vázlatosan így nézne ki:

1. Találjunk ki egy bűnt, amit mindenki elkövethet - erre tökéletesen jó az "eredendő bűn" ötlete, mert ez ellen senki sem tehet semmit!

2. Mivel nem tehetett ellene senki semmit, így bárki érezheti, bárkire ráhúzható, ha abból indulunk ki, hogy ez magára az emberre vonatkozik.

3. Ha már jól beledolgoztuk ezt az ember agyába, és el is hiszi, akkor felszólíthatjuk, hogy tennie kellene valamit ez ellen, mivel itt nem csak bűntudatról van szó, hanem büntetésről is = mivel eleve bűnösen születtünk, így már eleve azt kellene tennünk, amire a kereszténység felszólít: hinni Istenben, és a parancsolatai szerint élni, de nem ésszel ám, hanem szemellenzősen! Ha tehát nem ezt teszi az ember, akkor bűnös marad, elmarad a megtisztulás, (v mi?) és egyenes út vezet a pokolba, ami eléggé kellemetlen helynek van leírva! - persze csak akkor, ha a halálunk után még embermód éreznénk is valamit, de hát a keresztény szellemiségben ez is benne van: ott csupa zombi van eltemetve, mivel szerintük még a halál után is élünk, méghozzá testi valónkban! Csak akkor azt nem értem pl., h hogyan képzelik a temetést, meg miért kell akkor beszögelni a koporsót, stb. mindegy!



A kreacionistákat pont ez bosszantja: azt akarják beadni, hogy Istennek terve van, és mivel ők jóban vannak vele, ők majd ezt megmondják nekünk!



Mérték a kulcsszó, a mérték. A kereszténység szélsőséges követelményeket támaszt, mert csak abszolútumokban képes gondolkodni, és semmi sem elég jó neki, hiszen Istenhez akar hasonlítani a tökéletességben. Csak végtelen jóban és végtelen rosszban képes gondolkodni, de ez nem is gondolkodás, csak puszta beprogramozott, szemellenzős elvkövetés!



Várom válaszod!

Dávid Árpád

2009-02-10 - 19:38

Mi lett volna ha... de sok minden kezdődik igy és végződik is, mert az ilyen gondolat nem engedi észrevenni hogy Isten terveibe nem lát bele az ember. Én mégis örülök hogy igy történt Tibor. Nem kellene az Istennek simán megbocsátani, mert nem is kellene mit ha az ember büntelen lenne...És ezt a problémát nem a vallás hozta, hanem egy meglévő emberi probléma. Csak erre nincs emberi válasz -

a Bögre

2009-02-10 - 01:44

Békességet!



Csak elolvastam a hozászólásokat és úgy érzem,hogy le kell írnom az,ami megfogalmazódott bennem a legutolsóval kapcsolatban:



Isten igazságosságában mutatkozik meg a bűnért való áldozat.

A bűn büntetést von maga után. Isten szeretete pedig abban mutatkozik meg,hogy nem az emberiséget pusztította el,a bűn következményeként,hanem egyszülött Fiát áldozta fel az emberekért,akiknek többsége még figyelemre sem méltatja Őt.



Szeretettel: Bögre :)

anonimus xy

2009-02-07 - 20:08

Én viszont értelek Árpád!



Tudom a hited adja határtalan önbizalmad. Miért nem azon gondolkozol el, hogy ha Isten nem haragudna, akkor Jézusnak nem kellett volna meghalnia egyesekért a kereszten, mert akkor eleve nem a bűneik alapján ítélne Isten, hanem simán megbocsátana, mert szeret.

A vallás megoldást kínál olyan problémákra, amelyeket maga a vallás okoz.

Dávid Árpád

2009-02-07 - 18:31

Nem értem sokszor Tibort. Keres de talán csak a kötekedés szól belőle (megérzés)Az a történet jut eszembe mikor W. Bush-t a II.Világháború kitörése előtt németországban egy parkban a tüntetésre gyülő munkások felszólitják hogy mondja meg ha ilyen az Isten aki ezt megengedi akkor majd ők odaállnak Isten elé és jól megmondják. W.Bush csak annyit mondott: ilyen Istenben én sem hiszek.Mert az én Istenem előtt nem úgy fogsz megállni hogy felelősségre vonod hanem szólni sem tudsz majd. És Ő fog téged felelősségre vonni hogy miért nem hittél. Ez lenne az érdekes ugye Tibor?:)

Dancs Róbert

2009-02-06 - 23:09

Ugye mondtam.... :D

anonimus xy

2009-02-06 - 17:02

"Ha olyan történne vele, mint Pállal a damaszkuszi úton, szerintem akkor sem hinné el, hogy az Úr Jézus ÉL!"



Esetleg még az lenne egy érdekes sztori, hogy valakinek megjelenik Isten, és kinyilatkoztatja, hogy nincs.

anonimus xy

2009-02-06 - 15:02

Ugyan nyissunk már egy Teremtés vs. Evolúció topicot!

Dancs Róbert

2009-02-06 - 13:28

Kedves Árpád!



Figyelni kell, hogy mi milyen talajon fejlődik:



1) Írtam, hogy az Ufológia hova tartozik: Az UFO kutatás az ezoterika része, az pedig az okkultizmusáé, az pedig a Sátánizmushoz tartozik.



2) Az evolúció elmélete pedig kifejezetten a keresztyénség kritikájának írta meg Darwin. (Lehet, hogy még saját maga sem hitte, hogy igaz.) Fajok között nincs átmenet, csak a fajták egyedei fejlődhetnek, de az nem evolúció. (Kutyából nem lesz szalonna!) A dinoszóruszok egyáltalán nem igazolnak semmilyen evolúciót vagy Bibliakritikát!



A valóságot a múlttal kapcsolatban nem az dönti el, hogy mi fér bele a hitünkbe. Bezony! Tibor elméjének sem használsz azzal, ha olyan dolgokra hívod fel a figyelmet, hogy egyes Bibliai dolgok űrhajókra és hasonlókra hasonlítanak. Mellesleg miért használnának az UFO-k hasonló technikát mint mi (pl. szkafander)? Ez unatkozó scifi írók találmányai.



De még arra nem jöttem rá, hogy mi használna Tibor elméjének a legjobban. Ha olyan történne vele, mint Pállal a damaszkuszi úton, szerintem akkor sem hinné el, hogy az Úr Jézus ÉL! Valami ilyet mondhatna akkor: "De én akkor is találtam egy olyan könyvet, amiben más van írva, és nem az, hogy Jézus él!" :D



Tisztelettel: Róbert



U.i.: NAGYON KÖSZÖNÖM, HOGY HOZZÁSZÓLTÁL KEDVES KÁRPÁTALJAI TESTVÉREM! VÉGRE NEM CSAK EGYEDÜL VAGYOK!

Dávid Árpád

2009-02-06 - 11:32

Végigolvastam én is a Tibor- Róbert páros szócsatáit minden topicban és úgy látom hogy nehéz más talajon álló embereknek egységes véleményre jutni. De a végeredmény hogy mindenki jól érzi magát ott ahol van.

Az "idegenekről" szerintem nem lehet azt mondani hogy nem létezhetnek, mert miért nem alkothatott az Úr más bolygón is értelmes lényeket. Vannak magyarázók akik éppen Jézus mondatát (Más juhaim is vannak nékem ) igy értelmezik. Sőt az Ezékiás féle látomásokból is ki lehet olvasni a szkafandert és az ürhajót is, minden belemagyarázás nélkül. Tóth Kálmán profeszornak jelent meg ezzel kapcsolatban egy könyve a Biblia titkai (ha jól emlékszema cimére) Sőt én azt mondom hogy nekem az evolució, sőt a dinoszauruszok is beleférnek a teológiai látásomba (most kövezzetek meg) mert miért akarom én az Isten munkáját csak egy változatlan pontba süriteni és azt vallani hogy "a mü kész, az alkotó pihen": ez a deista madachi gondolkozás. Istennek van hatalma mindent irányitani ma is. Van a teremtett világnak is egy szabadsága a változásra, de mögött meg kell látni az azt irányitó isteni gondviselést

anonimus xy

2009-02-02 - 20:49

Ezt az információt kizártnak tartom. Mégis csak egy aszteroida, még ha sokkal nagyobb is mint a föld. Meg amúgy is csak 3660 évente jön a Nap közelébe, ezért a Földihez hasonló életet nem tudok rajta elképzelni.

Megtisztelsz a dicsérettel, de egyenlőre jól érzem magam a bőrömben. De a jövőbe természetesen nem lát senki.



Köszönettel!

Dancs Róbert

2009-02-02 - 20:34

A Jehova Tanúit hadd ne tárgyaljuk én sem szeretem őket, és akkor most elég enyhén fogalmaztam.



Én olyasmit hallottam, hogy elképzelhető az emberi élet körülményei ezen a Nibirun, ami már olyan közel van, hogy egy házi távcsővel is lehet látni. Namármost: egyes források szerint bizonyos csoportok, akiket itt nem szeretnék megnevezni, komoly pénzeket fektetnek az űrkutatásba, hogy egyfajta evakuációt hajthassanak végre pár év múlva. De hogy ez ne legyen nyilvános, ezért sokféle álhírt terjesztettek el a bolygóról. Ilyen aspektusból lennék kíváncsi, hogy önnek milyen információi vannak erről?



Azt pedig állítom, hogy nem tudhatjuk és kiszámolni is képtelenek vagyunk, hogy az Úr Jézus mikor jön vissza az övéiért. A lényeg, hogy az embereket vezessük az örökké élő Úr Jézushoz! bár ez jelen állás szerint inkább rám eső feladat mint önre... Pedig akkora szellemi tőkével, amivel ön rendelkezik, jó lenne az Úr szolgálatába állni! ;-)

anonimus xy

2009-02-02 - 19:53

Nibiru!



Állítólag a hivatalos csillagászat is ismeri a Nibirut vagy Planet-X-et, mert valami apró eltérés van a külső bolygók mozgásában, és erre azt találták ki, hogy kell lennie egy másik pályasíkon mozgó nagyobb, eddig ismeretlen valaminek, és annak a gravitációs tere zavar bele. Az információ túltengés miatt van félreértelmezett Nibiru-kép. Mert kit érdekelne egy 135643296792476. sorszámú jelentéktelen aszteroida?



Mit mondanának a tudósok a veszélyre, hogy a Föld pusztulása, bármely pillanatban bekövetkezhet? Ha tudnák is előre, sem jelentenék be az értelmetlensége miatt.



„Telibe találatról" amúgy sem volt szó, hanem arról, hogy a gravitációs anomáliák miatt egy-két aszteroidát ütközőpályára állíthat. Állítólag!



A keltáknál meg a Majáknál, ha jól emlékszem 2012 a pusztulás éve, és különböző spirituális csoportok is ezt vallják. Na meg persze a Jehováknál. Az Armageddon már elmaradt vagy háromszor, de erre is van magyarázat! A vallásuk folyamatosan tisztul, fejlődik, ahogyan a hajnali napfénnyel egyre világosabb lesz, oszt most már jobban tudják, bocs a tévedésért. Ők persze minden bűn alól mentesülnek a mi halálunk által, és majd ezek fogják benépesíteni ezt a jelenleg a sátán fennhatósága alá tartozó bolygót. A mennyország bár náluk ezt is máshogy hívják azoké lesz, akik klasszul követik Jehovát, de nem fértek bele a szűkös keretbe. Mi meg megyünk a levesbe.



Később majd kiderül, hogy nem a Gergely naptárat kell nézni, hanem a Maják naptárát, utána majd a Kínai naptárat, azután meg csinálnak egy Nibiru naptárat, stb. Lassan már minden héten jósolnak világvégét vagy valami hatalmas katasztrófát, aztán ha véletlen bejön, akkor a "jós" büszkén kihúzhatja magát, hogy naugyemegmondtam!

Dancs Róbert

2009-02-02 - 17:39

Jut szemebe, ha már csillagászat! Ön mit tud a Nibiruról??? Mert nagyon sok eltérő adat van róla, és sok titkolódzás körülötte. Hátha van valami forrása önnek, ami nincs a wikipedián meg a másutt neten.



UFO-k azért nincsenek, mert nem véletlenül jött létre az élet, de ezt egy másik topicban taglaltam.



Ja, és az idián vallási kultusz meg a Sátánizmus azért elég közel áll egymáshoz. Olyan tekintetben mondom, hogy a szeánszok és a szeánszokon lévő okkult jelenségek nagyon hasonlóak.

anonimus xy

2009-02-01 - 13:10

Ha az ember belegondol, miért olyan hihetetlen az, ha a Világmindenség végtelen számú galaxisában, végtelen számú naprendszerében, valahol kialakuljon bármilyen életforma. Akár értelmes is. Mivel a csillagászatunk ilyen mércével nézve még gyerek cipőben jár, ezért teljes bizonyossággal ilyen kijelentést nem tehetünk.De ha már a történetek topicban vagyunk: Egy indián legenda szerint az égben lakó Istenek is a földről származnak, csak sokkal korábbról, és a világkataklizmák idején pedig képesek voltak felemelkedni az égbe, hogy elkerüljék a biztos halált.

És szerintem ebben semmiféle Sátánizmus nincs!

anonimus xy

2009-01-31 - 19:26

Komolyan mondom, Róbert Te mindenhez hozzá tudsz szólni! Néha gondolkodom hogy Kárpátalján másoknak nincs saját véleményük? Vagy csak nem mernek fórumozni? Pedig ez állítólag azért van, hogy mindenki írja bátran amit gondol. No mindegy. Én Róberttel is rendkívül jól elbeszélgetek!

Dancs Róbert

2009-01-31 - 19:09

Kedves Tibor!

Ezzel csak az a baj, hogy nincsenek UFO-k. Az UFO kutatás az ezoterika része, az pedig az okkultizmusáé, az pedig a Sátánizmushoz tartozik. Szóval megvan a dolog gyökere. Érdemes ezt is figyelni. De Frank Drake csillagfizikus kreativitását díjazni kell. Sok furcsa dolog jött már ki abból, hogy a tudósnak muszáj volt kutatni, de nem talált semmit, és elkezdett agyalni teóriákon.

anonimus xy

2009-01-31 - 12:24

Kedves Mndenki!



Kevesen hallhattak Frank Drake csillagfizikus híres képletéről, melyet nyilvánosság elé tárt a Green Bank-I (Nyugat-Virginiai) konferenciáján, ahol csillagászok, biológusok, fizikusok és műszakiak előtt tartott előadást. A képlet maga nagyon egyszerű, és arra a kérdésre keres választ, hogy galaxisunkban hány fejlett technikai civilizációval van lehetőségünk felvenni a kapcsolatot napjainkban. Ime a képlet:



N = N* fp ne fl fi fc fL



És a magyarázat:

N: potenciális galaktikus kommunikáció-társaink száma, melyekkel egy éven belül fölvehetjük a kapcsolatot

N*: A Tejút galaxis csillagainak száma – kb százmilliárd

Fp: A csillagok hány százalékához társulnak bolygók – jelen becslések szerint ez a szám 2o és 5o % körülre tehető – 5o %-kal fogunk számolni.

Ne: a bolygórendszerrel rendelkező csillagok körül hány bolygón jelennek meg az élet kialakulására alkalmas körülmények. Jelen becslés:1 – 5. Kettővel fogunk számolni.

Fl: azon Ne bolygók aránya, ahol az élet megjelenik. Jelen becslés: 1oo%, vagyis az élet mindenhol megjelenik előbb-utóbb, ahol arra alkalmas körülmények vannak

Fi: az intelligens lények megjelentének aránya a fenti bolygókon. Jelen becslés: 1%

Fc : ezen civilizációknak hány százaléka képes technikailag a csillagközi kommunikációra? Jelen becslés: 1%

Fl : hány évig maradhat fent egy technikai civilizáció? Jelen becslés: 1o.ooo év. Szerencsénkre, a mi esetünkben ezt nem a kőkorszaki forradalomtól számoljuk, amikor gyűjtögető-vadász életformáról áttértünk a gabonatemesztésre és háziállat-tartásra, hanem a XVIII-ik századi ipari forradalomtól, amikor a gőzgépek és a gyárak megjelentek.

A formulában a csillag élettartamának és a civilizáció élettartamának hányadosát használjuk – kb 1/1.ooo.ooo



Na, akkor szorozzunk:

N = 1oo.ooo.ooo.ooo x o,5 x 2 x 1 x o,o1 x o,o1 x o,ooo.oo1 = 1o



A fenti eredmény magyarul azt jelenti, hogy jelenleg 1o földönkívüli civilizáció lehet a galaxisunkban, amelyek a technikai fejlődés olyan szakaszában vannak, amelyek képessé tenné őket, hogy kommunikációs csatornákat nyissanak meg az emberiség felé.



Vörös Tibor



u.i.: Ugye nem haragszotok ha színesítem kicsit a fórumot?

anonimus xy

2009-01-16 - 18:07

Beperelte Istent egy amerikai politikus

11:51; 18.9.2007

Ernie Chambers, Nebraska állam törvényhozásának képviselője szerint Isten felelős a terrorveszélyért, a természeti katasztrófákért, továbbá félelmet gerjeszt és már eddig is "emberek millióinak halálát okozta."

Chambers egy kerületi bíróságon fogta perbe a Mindenhatót, de - mint hangoztatta - Isten mindenütt jelen van, így aztán bármelyik bíróságon be lehet perelni.

A politikus az amerikai jogrend abszurd vonására akarja felhívni a figyelmet, miszerint akárki akárkit akármiért perelhet. (mti-panoráma)