A Kárpátaljai Református Egyház ünnepi közgyűlésén

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

2015-02-18 - 12:32

Fogadalomtétel, lelkészszentelés, díjátadás


A Kárpátaljai Református Egyház idén február 14-én tartotta ünnepi közgyűlését, melyen sor került az újonnan megválasztott zsinati tagok fogadalomtételére, lelkészszentelésre és Az egyház kiemelt patrónusa díj, illetve a Komjáti Benedek sajtódíj átadására. Az igét ezúttal Bölcskei Gusztáv hirdette, aki az elmúlt három cikluson át volt a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, jelenleg a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora. Igehirdetése alapjául a jó pásztor példázata (Jn 10, 1-11) szolgált: „Én vagyok az ajtó: ha valaki énrajtam át megy be, megtartatik, bejár és kijár, és legelőre talál… én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt, bőségesen éljenek. Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért”. Ez az ige biztatás a ma igen terhes időket élő kárpátaljaiaknak is, hogy menjünk tovább, bízzunk, mert nekünk olyan pásztorunk van, aki egyben bárány is, Isten báránya, aki magára vette bűneinket, meghalt érettünk, hogy nekünk örök életünk legyen. Ezért igazak és megmásíthatatlanok az Ő ígéretei. Ha hisszük az Ő szavát, akkor van reményünk, jövőnk.


A teljes hír megtekintése