Beregszászban az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

2013-07-03 - 04:16

Áldozócsütörtökön különleges alkalomra került sor a beregszászi református templomban. Ezúttal az ünnepi istentisztelet résztvevői voltak az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem résztvevői is.



A szabadegyetem programja május 9–15. között zajlott Nyíregyháza-Sóstón. Ennek egyik állomásaként érkezett a küldöttség a Vérke-parti városba, ahol a vendégeket Taracközi Ferenc lelkipásztor üdvözölte. Az igét ez alkalommal Gábri Sándor, a kölni magyar református gyülekezet lelkipásztora hirdette, aki kiemelte: hitvallásunk fontos tétele, hogy megvalljuk (és ne csak áldozócsütörtökön) –, Jézus Krisztus felment a mennybe, hogy helyet készítsen mindazoknak, akik hisznek Őbenne. Bármennyire modern világban élünk, ezt nem tagadhatjuk. Életünkből nem hiányozhat Jézus, az a hit, hogy ő köztünk van. Az igehirdető hangsúlyozta: a gyülekezet Szentlélek nélkül nem gyülekezet. Áldozócsütörtök az emberiség nagykorúvá válásának ünnepe. Nagykorúakká váltunk-e? – tette fel a kérdést az igehirdető. Gondolkodjunk el ezen…


A teljes hír megtekintése