Egyesül Kárpát-medence reformátussága

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

2013-06-29 - 11:55

Éljük meg közösen összetartozásunkat!

Az elmúlt évtizedek megpróbáltatásait követően az elszakított nemzetrészek számára felemelő érzés arra készülni, hogy – politikai határokat legyőzve – Debrecenben május 22-én a Református Egyház Alkotmányozó Zsinata ünnepélyes keretek között kihirdeti: összetartozunk. Ezt hirdeti majd e napon a Kárpát-medence szerte megkondított harangok zúgása is. Május 22-én délután négy órakor minden református templom harangja megszólal, hogy hirdesse: újraegyesülnek a történelmi határok megváltoztatása miatt szétszakított Erdély, Kárpátalja, Felvidék, Délvidék és az anyaország reformátusai. „Krisztus a jövő, együtt követjük Őt!"

- Mit jelent a magyar reformátusok egysége? – kérdeztük Zán Fábián Sándort, a Kárpátaljai Református Egyház püspökét.

- Ez a kérdés engem elsősorban visszatekintésre késztet. A múlt értékelésére. A miértek megválaszolására. És ennek tükrében próbálom látni a jelent és a jövőt…Hosszú évtizedek eseményei előzték meg a Generális Konvent, az Alkotmányozó Zsinat döntését: 2009. május 22-én közös alkotmány elfogadásával mondják ki a Kárpát-medencei Református Egyház egységét. Azt az egységet, ami valahol mindig is létezett, hisz a református egyház soha nem mondta ki az elválást, soha nem szakadtunk el egymástól, de amit valahol politikai hatalmak mégis összetörtek...


A teljes hír megtekintése