Beszélgetés Héder János ungvári lelkésszel, a Kárpátaljai Református Egyház lelkészi főjegyzőjével

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

2013-06-23 - 05:26

- Az egyik legnagyobb elkötelezettséget követelő hivatás az öné. Ketté lehet választani a lelkészt és a magánembert?



- Nagy baj van ott, ahol elválik a lelkész életében a foglalkozása és a mindennapi élete. Lelkész csak az legyen, aki teljesen rászánta az életét erre a hivatásra és képes áldozatot hozni érte. Tény, hogy amikor az ember elindul ezen az úton, még nem tudja, igazából mit vállal és mivel jár ez a családja számára. Egész más az elmélet és a gyakorlat. Mert a lelkésznek nincs egy szabad vasárnapja, egy ünnepe, hisz szolgálatban tölti el. Feleségem és a gyerekek eleinte gyakran szememre vetették, hogy kevés időt töltök velük. A pap gyermekével szemben nagyobbak az elvárások, így jelen kell lennie az istentiszteleteken, ismernie kell a Szentírást, szépen kell viselkednie stb. Szóval más, ha valaki szolgálattevőként lesz az Isten embere, mint ha valaki a hétköznapokban. De én is ember vagyok és sok hibám van, ezért próbálok ellenük harcolni. Elég hirtelen, lobbanékony vagyok, de pillanatok alatt meg is nyugszom. Talán mert viski vagyok, nem tudom...


A teljes hír megtekintése