A gyermek – áldás

2010. Feb 23., szerző: Adminisztrátor

Összefogással egy boldogabb jövő, megmaradásunk érdekében
Az elmúlt héten a Kárpátaljai Magyar Családokért Egyesület elnöke, Szivák János vezetésével egy kisebb küldöttség látogatott Kárpátaljára a magyarországi Nagycsaládosok Országos Egyesületétől (NOE), akik a Balazséri Béthel Konferencia-központban találkoztak a kárpátaljai Sámuel Alapítvány által működtetett családtípusú gyermekotthonok vezetőivel, a nagycsaládos szülőkkel.

A vendégeket Sipos Géza elnök köszöntötte, röviden ismertette a Sámuel Alapítvány működésének elvét és mechanizmusát, illetve szólt az elért eredményekről, a további célokról. Dr. Szabó Endre, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke felvázolta az 1987-ben létrejött egyesület céljait. Mint mondta, megalakulásuk óta ezek változatlanok: a helyi közösségek alakulásának elősegítése, a családi értékek, a házasság, az anyaság fontos nevelői szerepének közvetítése. A találkozón az elnök elmondta, hogy kezdeményezték a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének létrehozását, melybe Kárpátalja kivételével szinte mindegyik határ menti magyarok lakta régió csatlakozott.

Ahhoz, hogy a szövetség munkájába az itteniek is bekapcsolódjanak, létre kell hozni egy itteni szervezetet – nagycsaládosok szövetségét –, hogy eredményesen pályázhassanak majd közösen, illetve, kölcsönösen tudják segíteni egymást, mondta Szabó Endre, aki hangsúlyozta: a családi élet a jövő magyar élet letéteményese, ha az anyák gyermekeket szülnek, ha lesznek nagycsaládok, akkor megmaradunk.

- Sokan az anyagiak miatt nem vállalnak gyermeket… - Az anyagiak hiánya természetesen megnehezíti a nagycsaládok létrejöttét, de összességében azt tapasztaljuk, hogy ez mégsem anyagi, hanem felfogásbeli kérdés. Csak példaként említeném meg, hogy a második világháborút követő években sokkal több gyerek született, mint most, pedig akkor lényegesen nehezebb helyzetben voltak a szülők.
- Vállalás, elfogadás, beletörődés vagy áldás-e gyermek? Már ha egyáltalán megszületnek… - Ez utóbbi a legszomorúbb, hogy igen sok gyerek nem születik meg... Pedig mindenkinek meg kellene tapasztalnia, milyen hatalmas boldogság egy – hát még a sokadik! – gyermek világra jötte! Meggyőződésem, hogy az egykék sokkal több energiát igényelnek a szülőktől, mint ahol több gyerek van. Az együtt játszás örömét nem pótolja az, hogy az egykének mindent meg akarunk adni, vagy az mindent megkap. De mi az a minden?...
- Hogyan tudna a NOE segíteni a kárpátaljai nagycsaládosok helyzetén? - Anyagi forrásaink csekélyek, de tanácsadó szolgálatunkkal sokat tudunk segíteni, és Magyarországon is elsősorban az érdekvédelem terén végzünk hatékony munkát. Látogassanak el honlapunkra – www.noe.hu –, jelentkezzenek, hogy kereshessük azokat a megoldásokat, melyekkel valóban hatékony együttműködést érhetünk el. Jó lenne, ha sokkal élénkebb családi egyesületi élet folyna itt, Kárpátalján is.

Dr. Szabó Endre nemzetmentő munkaként értékelte azt a tevékenységet, amit a Sámuel Alapítvány és a Magyar Családokért Egyesület végez itt, Kárpátalján. Ha boldoggá akarjátok tenni egymást, vállaljatok több gyereket! – fogalmazott beszélgetésünk végén a NOE elnöke.

Ehhez már csak annyit tennénk hozzá, hogy a gyermek Isten áldása. A sok gyermek meg gazdag áldás! Így kellene ezt fogadnunk, s akkor gazdagabbakká, boldogabbakká válnánk.

Kovács Erzsébet

A hírhez még nem érkezett
hozzászólás.
Hozzászólok.

Kapcsolódó Galériák

Nevelőszülők Balazséron