Újra kimondatik a reformátusság egysége

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

2013-06-29 - 00:45

Egyszerre kondul meg a Kárpát-medence összes református templomának harangja, amikor újraegyesülnek a történelmi határok megváltoztatása miatt szétszakított Erdély, Kárpátalja, Felvidék, Délvidék és az anyaország reformátusai. 2009. május 22-én, pénteken az Alkotmányozó Zsinat Debrecenben ül össze, hogy elfogadja az egységes Magyar Református Egyház Alkotmányát. Ennek kapcsán közös húsvéti körlevelet dr. Bölcskei Gusztáv, a Zsinat elnöke intézett Kárpát-medence református gyülekezeteihez.

Kedves Testvérem!

„Krisztus a jövő, együtt követjük Őt!"
Ez a fő üzenete annak a napnak, amikor kárpát-medencei református egyházaink összetartozásunkat közös egyházalkotmány elfogadásával készülnek kifejezni. Az Alkotmányozó Zsinat 2009. május 22-én, pénteken, Debrecenben ül össze. Az új egyházalkotmányt és a Kárpát-medencei Magyar Református Egyház megalakulását a Debreceni Református Nagytemplom előtt hirdetik ki. Napközben a főtéren az egységre lépő egyházak mutatják be múltjukat, jelenüket, szolgálatukat, színes programokkal közös ünneplésre hívva Kárpát-medence több ezer református gyülekezetét. A világszerte szétszórtságban élő magyar reformátusság számára a május 22-i debreceni Alkotmányozó Zsinat a hálaadás ünnepe lesz, amit úrvacsorai közösség tesz teljessé. Ünnepeljünk együtt Debrecenben május 22-én!

Folytatása  a tovább gombra klikkelve


A teljes hír megtekintése