Ki legyen az év újságírója?

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

Szimkovics Tibor

2009-12-06 - 14:32

Hajrá...

P.S.: Szerintem nem kellene a KRE hivatalos fórumán ennyire becézgetni egymást :)

Maksai Attila

2009-12-05 - 22:48

Hajrá SoósKa! :)

Szimkovics Tibor

2009-12-05 - 20:34

Igazság szerint úgy érzem, kicsit túlbonyolítjuk a kérdést. Aki gyakran, színvonalasan és hitelesen ír, azt nagyjából fel is soroltuk lentebb. Más kérdés, hogy időnként megjelennek ilyen-olyan írások mások tollából is; mindazonáltal a felsorolt emberek aktívak mind az egyházi, mind a világi sajtót tekintve; és az ő munkájukat volna helyes (illő) egy ilyen díjjal elismerni. Legalábbis én így vélem...

Dancs Róbert

2009-12-05 - 11:25

Igazad van Attila, de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy 1 szavazattal előzte meg a szavazáson a 2. legtöbb szavazatot kapottat. :)



Természetesen semmi kifogásom az ellen, hogy Katáé legyen az első díj.



Viszont én még mindig úgy gondolom, hogy tovább kellene gyűjteni a neveket, akiket betehetünk az online szavazásba. Az mégsem lehet, hogy 4-5 emberből 3-at válasszunk ki. Szerintem az lenne jó, ha 10-12 ember közül szavazhatnánk! Sajnos számomra nem eléggé ismerősek a kárpátaljai újságírók. Sokan csak monogrammal, vagy írói álnévvel írnak, és nem tudom, hogy kit takarnak a jelzések. :( Esetleg jó lenne egy lista, ami összegzi, hogy ki kicsoda a jelzések mögött.

Maksai Attila

2009-12-04 - 22:51

"Robi" helyett "Robihoz" olvasandó :)

Maksai Attila

2009-12-04 - 22:50

Robi teszem hozzá (persze nem mintha befolyásolni szeretnék bárkit), h a szavazáson Kata vitte a legtöbb szavazatot :) Kérjük szépen mihamarabb az online-szavazás lehetőségét!

Szimkovics Tibor

2009-12-03 - 20:50

Kedves fórumozók.

A díj leírásából sajnos nem derül ki, hogy kifejezetten egyházi vagy épen csak világi újságíróknak ítélhető oda. Mindenesetre azt lenne a legfontosabb szem előtt tartani, hogy ki milyen színvonalon ír. A hitelességet pedig nem feltétlenül ássa alá a tény, hogy valaki az egyházunk sajtósa. Személyes megítélésem szerint a színvonalat tekintve Soós Katalin, Badó Zsolt és Marton Erzsébet jön szóba...

P.S.: Remélem, még az idén elindul az online szavazás :)

Dancs Róbert

2009-12-03 - 17:14

Kedves Adminisztrátor a "2009-11-30 15:45"-kor tett hozzászólásodra reagálva mondom, hogy én ennek a lelkesedésnek is örülök, kevesebbre számítottam. Például az általam felvetett témához, hogy "A misszió utjai és formái gyülekezetünkben" senki sem szólt még hozzá.

Dancs Róbert

2009-12-03 - 17:06

Kedves fórumozók!



Énrám jutott az a megtiszteltetés, hogy közöljem itt a fórumban, hogy a mai Bereg megyei lelkészgyűlésen megtartott szavazás alapján mi lelkészek kiket tartunk a díjra alkalmasnak. 3 személy kap ugyebár dijjat a szavazások alapján. Akiket mi dijjazásra alkalmasnak tartunk, azok nevei ábécé rendben a következők:



- Harsányi Andrea



- Kovácsné Marton Erzsébet



- Soós Katalin



Természesen várjuk mások javaslatát is, hogy beindulhasson az internetes szavazás, és azt lezárva kiderüljön, hogy kik lesznek a győztesek, és ki melyik helyzést éri el.

Maksai Attila

2009-12-03 - 14:23

Nem kötelessége, hogy JÓT, hanem hogy IGAZAT írjon. Ennek eleget tesz (szerintem) :) Egyébként a Küldetés (ahogy kiderült) egyenrangú bármely világi magyar nyelvű sajtóorgánummal Kárpátalján, így az ott dolgozók is jelölhetők. Továbbá világi sajtó egy az egyben átvesz egyházi jellegű cikkeket, tehát pl. Kata vagy Erzsébet cikkei átkerülnek a világi sajtóhoz. Tehát már nem "csak" egyházi újságírók. Kata előnyét abban is látom, hogy rádiós riportokat is készít, amely a Sion Rádióban hangzik el (ami ugyan egyházi rádió), de partnere az Európa Rádiónak, amely átvesz anyagokat (s ez már világi jellegű média). Szóval Kata és Erzsébet minden kategóriába beleférnek :) Tessenek majd szavazni!

Kovács Attila

2009-12-01 - 10:18

Ez a díj egyházi vagy világi újságíróknak van alapítva?

Én úgy értelmezem a kiírást, hogy világi újságírók számára alapíttatott a díj, akkor viszont Soós Katalin jelölése aggályos, hisz neki kötelessége jót írni rólunk...



Badó Zsoltot, a Kárpátalja újságíróját javaslom a díjra.

Sipos József

2009-11-30 - 12:06

Igaz az, hogy első három hely kell?

Ha igen, akkor az úgy könnyebb.

Soós Katalin

Marton Erzsébet

Kovács Elemér

Szimkovics Tibor

2009-11-27 - 13:03

Egyetértek az előttem szólóval.

Maksai Attila

2009-11-27 - 11:25

Az utóbbi hónapok munkáját figyelembe véve (és persze személyes tapasztalataim alapján) Soós Katalint tartom érdemesnek a díj elnyerésére. A különböző írásos beszámolók, a színvonalas rádiós riportműsorok, ezek száma és szakmai minősége alapján tettem meg javaslatom.