Aki mindig csupán Isten eszköze kívánt lenni

Hozzászólás írásához be kell jelentkeznie itt

2013-07-01 - 18:53

 Gulácsy Lajos, a Kárpátaljai Református Egyház nyugalmazott püspöke 1925. január 8-án született Tivadarfalván, egy tíztagú vasutascsalád hetedik gyermekeként. A szerény körülmények között élő családban mindenkinek ki kellett vennie részét a munkából, így tanulták meg már korán a gyerekek a felelősségvállalást és a kitartó munkát. "Mint nagy család szerényen, de megelégedve éltünk. Soha nem hallottam szüleimtől zúgolódást, elégedetlenkedést. Tőlük tanultam meg, hogy: Mindenekben megelégedettek legyetek" - írja önéletrajzában a püspök.



A középiskola elvégzése után Budapestre került, ahol műszaki tisztviselőként dolgozott a Mátyásföldi Repülőgyárban. A második világháború azonban romba döntötte a szépreményű ifjú terveit, aki kénytelen volt hazatérni. Kárpátalján a háború utáni nehéz években ébredési mozgalom indult meg a reformátusság körében. Az evangelizációk, bibliaórák, istentiszteletek nagy hatással voltak a korábban reményét vesztett fiatalemberre, aki így vall erről a korszakról: "Elvesztettem a világot, terveimet, földi álmaimat, de találtam helyette igazi értéket. ... Elmúlt szomorúságom, lett célja életemnek. ... Elhatároztam, az Urat fogom szolgálni."


A teljes hír megtekintése