2010. augusztus 16. és 20. között gyermekhetet szerveztünk Ráton, ahol minden nap 9 órára a Sion Missziós Központba vártuk a legifjabb nemzedéket.
Az idei Vakációs Bibliahét történetei a Szentírás ünnepeinek köréből származtak. Kodolányi János: Az égő csipkebokor című művének egyik igen találó részletével érthetjük meg talán jobban, hogy mit is jelent az ünneplés.
"Mi az ünnep?
Amikor az anyagi világ sűrű szövevénye megnyílik, s átragyog rajta a másvilág fénye, mint felhők közül a nap.... Ünnep,... mikor fölsír az újszülött gyermek első szava. ... Mikor a templomban megcsendülnek a csengettyűk, megkondulnak a harangok... ...És még mi minden ünnep! ...
Mert az ünnep kiemelkedés, fölszárnyalás az alantosból, a térből és az időből, az életbe - a létbe. Abbahagyása minden tevékenységnek, magunkba fordulás, megtisztulás, szellemivé válás.
Az ünnep: szabadság. Megszabadulás minden nyűgtől. S ha ebből szabadulunk, éppen ez az ünnep. Nem vigasság, zabálás, tombolás az ünnep...
Az ünnep: csend. Megállás. Elmerülés az időtlenségben. Hangtalan ujjongás, néma zokogás. Mosoly könnyek között. Könny a mosolyban.
Az ünnep az a pillanat, mikor álomnak érezzük a valóságot. És valóságnak azt, ami láthatatlan, megfoghatatlan."
Ennek a hétnek az egyik legfőbb célja az volt, hogy megtanítsuk gyermekeinket igazán, mélyen, helyesen ünnepelni!
Betekinthettünk egy izraeli család páska vacsorájának megünneplésébe és annak hagyományaiba. Megértettük, hogy miért esznek kovásztalan kenyeret, tojást, keserű füveket a bárányhoz és milyen értelme van a sós vízbe áztatott petrezselyemnek.
Sátorozni is voltunk képzeletben, ugyanis a lombsátrak megünneplése került sorra. Izgalmas ünnep ez, mely hét teljes napig tart. Ez az időt azonban a családok sátorban töltik, de nem azért, mintha nem volna házuk, ahol lakjaknak. Hanem így emlékeznek arra az időkre, amikor őseik átkelvén a Vörös tengeren sátrakban éltek éveken át.
Egy csodának is tanúi lehettünk, melyet az Úr Jézus vitt véghez. Hivatalosak voltunk egy menyegzőre, amit szintén hét napig ünnepeltek. Egy felháborodott násznagy jött el közénk, és osztotta meg velünk élményeit, melyek közel sem voltak hétköznapiak. A víz borrá változott. Mégpedig különlegesen finom borrá. Ezzel a tettével mentette meg az Úr Jézus a vendéglátó családot a szégyentől, hiszen a bor, mely a bőséget és Isten áldását jelképezte, akkoriban nélkülözhetetlen eleme volt az ünnepnek.
Péter apostol személyesen látogatott el hozzánk, és mesélte el, hogy 3000 ember tért meg akkor bűneiből és választotta egyként az Úr követését az életében. Mivel a Szentlélek eljövetelének az egyik jele a kettős tüzes lángnyelvek megjelenése volt, mi is készítettünk egy nagy lángot, mely a sok kis résztvevő lángocskáiból állt össze, így alkotva egységet.
Végül egy igen becses meghívást kaptunk. Láthattuk, hogy az Atya igen sokakat meghívott a Fia menyegzői vacsorájára és mindent elkészített számukra, mégis sokan távol maradtak. Nem jöttek el az ünnepre, mert hétköznapi teendőjüket többre becsülték, mint a Királyi meghívást. Bár ez nagyon elszomorította a Királyt, de mégsem ünnepelt egyedül, mert meghívta a szegényeket, betegeket a hontalanokat, akiket az utcán talált. Ők igen nagyra értékelték egy ilyen méltóság meghívását, ezért feltétlenül el is mentek. Az Atya bennünket is hív, rajtunk áll a döntés, hogy elmegyünk-e.
A hét folyamán rengeteg meglepetéssel és játékkal igyekeztünk megajándékozni a legifjabb nemzedéket. Számunkra az jelentette az örömöt, hogy eljöttek, élvezték a programot.
Legyen az elmúlt hétért, a hitben való épülésért és lelki növekedésért Istenünké a dicsőség!