
A 2009. esztendő nekünk, reformátusoknak különleges. Kálvin János születésének 500. évfordulóját ünnepeljük, s az ünneplés mellett igyekeztünk minél többet foglalkozni a nagy reformátor életével, munkásságával. Bár egész évben törekedtünk arra, hogy különböző alkalmakon át megismertessük a svájci reformátor tanításait, mégis úgy gondoltuk, a reformáció hetét, pontosabban minden egyes estéjét Kálvinnal foglalkozva töltenénk el…
Kálvin János életét három fő szempontból vizsgáltuk meg: történelmi személyiségként, társadalomformáló tanítóként és igehirdetőként vettük górcső alá.
Az előadásokat gyülekezeteinkben
Héder János főjegyző, gyülekezeteink felügyelő lelkésze,
Kovács Attila palágykomoróci és gálocsi lelkész, valamint
Szimkovics Tibor beosztott lelkipásztor végezték.
Kálvin élete, személyisége egyre jobban kidomborult az előadások alatt. Nem csak a reformátori munka, de a sokszor református berkekben is ismeretlen prédikátorsága, az Igével való bánásmódja, baráti kapcsolatai és nehézségei a genfi gyülekezetben…
Megismerhettük egy kevéssé irodalmi munkásságát, leveleit, igehirdetéseit. Bepillantást nyerhettünk abba, milyen társadalmi változásokon ment keresztül Genf városa, ahogy a hitben meggyökerezik és megújul az emberek élete.

Gyermekkorától kezdve, ifjú évein és küzdelmein át, egészen a nehéz genfi évekig, harcokig és sikerekig, az Institutio megszületésén át, s a Szervét-peren át, egészen szolgálata utolsó napjaiig nyomon követhettük Kálvin János életét, amely valóban hálaáldozatként égett el az Isten kezében. Előadásainkat szemelvényekkel, vetítéssel, énekekkel fűszereztük; s valóban elmondhatjuk, azok, akik idejükből kiszakítottak egy keveset esténkként, lelkileg és szellemileg is gazdagodhattak.
A szervezésért, gondos megtervezésért köszönet illeti a ráti, illetve a minaji gyülekezet presbitériumát; az előadásokat pedig köszönjük a felkészült előadóknak.
Áldott legyen mindezekért az Úr neve! Hiszen egyedül Övé a dicsőség!