2010. április 24-én érdekes programon vehettünk részt. 15: 00-kor elindultunk a középiskolába, ahol Prófusz Marianna és Cserniga Gyula tanárok vártak minket. Rövid bevezető után az évfolyamokat szétosztották külön termekbe. Nekünk (I. évfolyam) a tanárnő tartott egy rövid, érdekes bemutatót az iskola múzeumában. Megtudhattunk néhány dolgot a régmúlt időkből: kultúra, szokások, öltözet… Megtekinthettük a használati tárgyakat, szekrényeket, ágyat, edényeket, ruhákat. Ez után lehetősége volt mindenkinek választania, hogy mit szeretne készíteni: csuhéból virágot, ami nagyon szép volt; karkötőt vagy kulcstartót pamutból; gyöngyfűzésre is volt lehetőség; sőt agyagozni is lehetett, az elkészült munkák ki is lesznek égetve; akadtak, akik a szövést is kipróbálták, érdekesnek vélték… Köszönjük a szervezőknek ezt a programot, mivelhogy ezzel is színesebbé, érdekesebbé tették a szürke „hétköznapjainkat”… Köszönjük!!!
A Nagyberegi Református Líceum Diákpresbitériuma 2010. április 25-én műveltségi vetélkedőt szervezett a diákok részére. Bár az elején nem tolongtak sokan azért, hogy feliratkozzanak, de a végére egészen jó hatfős csapatok alakultak: KÉK – Orosz János, Szalontai Zsolt, Héder Zsuzsanna, Balla Georgina, Józan Csaba, Bacskai Béla; ZÖLD – Vass Erika, Darcsi Valéria, Sütő Réka, Szilvási Alexandra, Mészár Dániel, Szabó Viktor; SÁRGA – Mátyus Nóra, Balázs Ervin, Fábián Miklós, Molnár Attila, Héder Tamás, Bak Gergely. Maga a vetélkedő tulajdonképpen három részből állt. Az első részben a diákoknak különböző feladatokat kellett megoldaniuk történelem, matematika, fizika, földrajz, biológia, kémia és irodalom témakörökből. A második részben a csapatoknak egy keresztrejtvényt kellett kitölteniük, amely megfejtése a magyar nyelv talán leghosszabb szava – a megszentségteleníthetetlenségeskedés-etekért – volt, így a rejtvény meghatározásinak összeállításakor a legkülönfélébb területekről lehetett információkat kölcsönözni. Miután a versenyzők végeztek a rejtvénnyel, a vetélkedő harmadik része következett – az Activity. A többitől eltérően ez az „interaktívnak” is nevezhető versenyszám a résztvevők mutogató, rajzoló vagy éppen körülíró „képességeikre” alapult, amit sikeresen bizonyítottak. Miután elfogytak a feladatok a vetélkedő is a végéhez ért, bár a versenyzőket látva még szívesen „hadakoztak” volna a pontokért.
2010. április 24-én Nagyberegen a kárpátaljai református líceumok első évfolyamos diákjai gyűltek össze, hogy találkozzanak, és hitükben közösen épüljenek. A találkozót Dancs Edina ifjúsági lelkipásztor szervezte, aki előadásában (Másik bolygóról jöttem volna?-címmel) az egyházi intézményekben tanuló diákok speciális helyzetéről, felelősségéről, nehézségeiről és áldásairól beszélt.
Az elmúlt pénteken, április 23-án, egy izgalmas néphagyományokról szóló előadásnak lehettünk részesei, Kész Rita, a II. Rákóczi Ferenc Főiskola néprajz szakos tanárának előadásában. A bemutató érdekessége első sorban abban nyilvánult meg, hogy mi magunk is aktív részeseivé válhattunk.
2010. április 21-én a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Főiskola földtudományi tanszékének docensét, Molnár Józsefet láttuk vendégül, aki az éghajlatváltozásról és annak kiváltó okairól tartott előadást számunkra.
Talán már egészen apró gyermekként foglalkoztathatott minket a gondolat: miért sötét éjszaka az ég? Miért vannak rajta apró, fényes pontok? Hogy kerülhettek oda? Később, mikor már nagyobbak lettünk, az iskolában megismerkedhettünk az égbolt, éggömb, a bolygók vagy a csillagok fogalmával, de szerintem mindenkiben felmerült már a kérdés: mi közöm lehet nekem a csillagos éghez?
Mint minden évben, hagyományunkhoz híven, idén is ellátogathattunk Budapestre testvériskolánkba, a Baár-Madas Református Gimnáziumba. A kiránduláson a második, illetve harmadik osztály tanulói vehettek részt. Összesen 19 tanuló és 6 tanár indult útnak 2010. március 5-én.
2010. március 5-13. között került sor arra a hollandiai utazásra, amely az ottani Greijdanus iskola (Zwolle) és a NbRL közötti testvériskolai kapcsolat egyik termése. Az idei alkalom immár a harmadik, melyen a líceum 7 diákja vett részt.