A magyar keresztény egyházak szeptember utolsó és október első vasárnapja között emlékeznek meg a Teremtő alkotó munkájáról. A Teremtés Hete rendezvénysorozat célja, hogy az egyházi közösségek aktívan vegyék ki részüket a teremtett világ fenntartható fejlődésének elősegítésében. Ezen a héten Jézus és a világ viszonyát állítjuk középpontba: hogy milyen példát állít elénk Ő a minket körülvevő világhoz való viszonyulásban.
Erre szerettük volna mi is felhívni azoknak a gyerekeknek a figyelmét, akik október 6-án eljöttek az idei tanév első Bárka-napjára, melyre a gyülekezeti teremben került sor.
A közel hatvan gyermeket Nagy Andrea hitoktató köszöntötte, és közös énekléssel vette kezdetét az alkalom. A gyerekek nagy lelkesedéssel énekelték a nyári táborokban, vagy még korábban tanult, és a megunhatatlan, úgynevezett „mutogatós” énekeket.
Nagy Andrea segítségével mindenki feleleveníthette, hogy miként történt a világ teremtése. Bár a történet sokaknak ismerős lehetett, hisszük, hogy Isten sok új dolgot helyezett a szíveinkre. A világ teremtésének meghallgatása után Magyar Katalin hívta fel a gyerekek figyelmét arra, hogy Isten gyermekként is felelősséget vár tőlünk a bennünket körülvevő teremtett világ felé és ilyen fiatalon is sokat tehetünk környezetünk megóvásának érdekében. Hiszen nem kell felnőttnek lennünk ahhoz, hogy meglássuk és megértsük: ha nem hagyjuk szanaszét a szemetünket az utcán, nem dobjuk el a cukorkás-, csokispapírt, sőt, figyelmeztetünk másokat, ha ők ezt teszik; lekapcsoljuk a villanyt, kikapcsoljuk a tévét, számítógépet, amikor kimegyünk a szobából; nem bántjuk az állatokat, növényeket; ha nem hagyjuk nyitva a vízcsapot, már azzal is sokat tehetünk mindazért, amit Isten ajándékba nekünk is adott.
Mindezek elhangzása után Kopor Nóra közreműködésével játékos módon ismételhették meg gyermekeink a teremtés történetét és megtanulhatták az aranymondást: „És látta Isten, hogy minden, amit alkotott, igen jó.” Ezzel is emlékezve arra, hogy ne tegyük tönkre, amit Isten jónak teremtett.
A délelőtt során nem maradt el a közös játék, uzsonna és a kézimunka sem: az ügyes kezek alól sorra kerültek ki a gipszből készült állatkák, melyeket a gyerekek nagy örömmel és igyekezettel festettek.
Bízunk benne, hogy az elhangzottak nyitott fülekre és szívekre találtak. Istené legyen a dicsőség!