Testvér-gyülekezeti kapcsolat alakult a Csíkszeredai Református Egyházközség és a Beregszászi Református Gyülekezet között.
2015. október 9-én érkezett Beregszászba az a négytagú küldöttség, akik hétvégéjüket rászánták a kárpátaljai Beregszász gyülekezetének megismerésére. A hétvége folyamán a két lelkipásztor, gondnok és presbiter testvéreink, látogatást tettek a Vereckei-emlékműnél, a munkácsi várban. Találkoztak a beregszászi gyülekezet presbitereivel, akikkel közös vacsora keretében ismerkedtek, és nyilvánították ki egymás felé szándékukat a testvér-gyülekezeti kapcsolat megszületése kapcsán.
A vasárnapi istentiszteleten a vendég, csíkszeredai lelkész, Szatmári Szilárd hirdette Isten igéjét, igazodva a tematikus istentiszteletek sorába, Megmaradnia a hitben címmel. Az újszövetségi két vak történetén keresztül szemléltette, hogy milyen jó, ha van társunk a nyomorúságban, és egyáltalán, akikkel együtt mehetünk oda Jézushoz és mondhatjuk el bajunkat. A hittel megfogalmazott kérésre, Jézus válaszol. Szabad hittel kérnünk Istentől azt, amire szükségünk van. Vigyük imádságban Ő elé kéréseinket! Áldjuk Őt!
Az istentiszteleten a Dalárda és Kamarakórus szolgálata mellett a gyülekezet közösen énekelte a vendégekkel a Székely Himnuszt, majd sor került a testvér-gyülekezeti kapcsolatról szóló dokumentum hitelesítésére. Mindkét fél véleménye megegyezett abban, hogy egy kapcsolat akkor él, ha azt ápolják, nem csupán vezetőségi szinten, hanem a gyülekezeti tagok is egymás megismerése szintjén. Így tudjuk egymás terhét hordozni. A kölcsönös meghívásokat mindkét fél megtette. A vendégek a közös ebéd után útra keltek. Amit ez a kapcsolat rejt, még nem látjuk, de reménykedünk abban, hogy a közös alapunk, Jézus Krisztus áldja majd meg az évek során és megmutatja azt, amiért létre is jöhetett.
Részlet a Nyilatkozatból: „Ma ezzel a közös nyilatkozattal kifejezzük azt, hisszük és valljuk, hogy Krisztus Urunk hatalma megteremti Benne való egységünket is. Hisszük, hogy ha Őt követjük, eszközei lehetünk minden körülmények között. magyar református népünk hitbeli megújulásának. Hisszük, hogy egyházközségeink testvér-gyülekezeti kapcsolata lelki közösségünk erősödését szolgálja. Kötelezzük magukat, hogy tőlünk telhetően elősegítjük és munkáljuk az emberi-, családi-, így a gyülekezeteink közötti kapcsolatokat, tanújelét adva összetartozásunknak. Feladatunknak tekintjük találkozók, közös szolgálatok és alkalmak létrejöttének munkálását. Imádságos lélekkel és bizakodó reménységgel munkálkodunk gyülekezeteink testvéri együttműködésében.”
Szolgálja az Ő dicsőségét. Ő adjon útmutatást mindkét gyülekezet számára, hogy tudjuk egy szívvel Őt imádni. t.m.